Отримання свідоцтва платника ПДВ
ВАРТІСТЬ
ТЕРМІН
ІНФОРМАЦІЯ, ЯКУ НАДАЄТЕ ВИ
- копія виписки з ЄДРПОУ;
- копія довідки з управління статистики;
- копія виписки з обігом коштів із банківського рахунку;
- копії паспортів та ідент номерів керівника та бухгалтера (за наявності);
- договорів, актів та/або накладних, що підтверджують обіг коштів;
- довіреність.
ЩО ВИ ОТРИМУЄТЕ
- свідоцтво патника ПДВ;
Щоб замовити послугу, заповніть всі поля та натисніть кнопку "ВІДПРАВИТИ"
Попереднє замовлення
У зв’язку зі змінами до Податкового кодексу України, значно змінилася процедура отримання свідоцтва ПДВ. Вже немає необхідності проводити операцію в 300 000,00 грн. За допомогою наших юристів, Ви зможете отримати свідоцтво ПДВ провівши операцій за рахунком на незначну суму (від 200,00 починаючи грн. Залежно від роду Вашої діяльності).
Перелік, суб’єктів господарювання, які можуть стати платниками податку на додану вартість наведено у п.14.1.139 та 180.1 Податкового кодексу України.
Згідно пункту 14.1.139 ПКУ «особами» є наступні суб’єкти:
- юридичні особи (окрім платників єдиного податку четвертої групи за ставкою 5%);
- винятком з попереднього правила є юридичні особи – платники єдиного податку, у яких обсяг постачання робіт (послуг) наданих іншим платникам ПДВ за останні 12 календарних місяців перевищив 300 тис.грн.;
- юридичні особи, що не є суб’єктами господарювання;
- фізичні особи – підприємці (крім платників єдиного податку першої та другої групи, а також третьої групи за ставкою 5%);
- винятком з попереднього правила є фізичні особи – підприємці платники єдиного податку третьої групи у яких обсяг постачання робіт (послуг) наданих іншим платникам ПДВ за останні 12 календарних місяців перевищив 300 тис.грн.;
- фізичні особи, які ввозять товари на митну територію України;
- представництва нерезидента, що не мають статусу юридичної особи.
У пункті 180.1 наведено перелік таких «осіб», які є платниками податку на додану вартість. Серед них нам особливо будуть цікаві:
- особи, які вже зареєстровані;
- особи, які реєструються у добровільному порядку (ст.182 ПКУ);
- особи, що підлягають обов’язковій реєстрації (ст.181 ПКУ).
Відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість» є дві підстави для реєстрації платником ПДВ, добровільна та обов’язкова.
Добровільна:
В тому разі, коли суб’єкт господарювання не здійснив постачання товарів чи послуг за останні 12 календарних місяців в обсязі 300 тис.грн., він має право зареєструватися платником податку на додану вартість у добровільному порядку. Зробити це можна у разі відповідності критеріям, які визначені статтею 182 ПКУ. Отже, для добровільної реєстрації платником ПДВ, суб’єкту господарювання необхідно:
- бути зареєстрованим суб’єктом господарювання не менше 12 календарних місяців;
- не підлягати обов’язковій реєстрації у зв’язку із недосягненням 300 тис.грн. обсягів постачання за останні 12 місяців;
- мати обсяги постачання іншим платникам податку на додану вартість в розмірі 50% від загального обсягу постачання (за попередні 12 календарних місяців);
- ці обсяги постачання повинні бути сформовані за рахунок оподатковуваних операцій (відповідно до інформації, розміщеної у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті ДПА, а також згідно розділу V та розділу ХХ ПКУ, до оподатковуваних операцій належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою, нульовою ставкою, звільнені та тимчасово звільнені від оподаткування);
- із прийняттям Закону 3609-VI від 07.07.11 можливість зареєструватися платником ПДВ отримали суб’єкти господарювання, статутний капітал або балансова вартість активів яких перевищує 300 тис. грн. Зазначений критерій розглянемо нижче, оскільки, з позиції ДПА, він досить неоднозначний.
Обов’язкова:
Вимоги до обов’язкової реєстрації визначені статтею 181 ПКУ. Згідно пункту 181.1, у разі, якщо загальна сума від операцій постачання товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню, за останні 12 календарних місяців перевищує 300 тис.грн. то така особа зобов’язана зареєструватися платником ПДВ. Зазначене правило не стосується платників єдиного податку.
Слід зазначити, що для обов’язкової реєстрації платником ПДВ, строк 12 календарних місяців ігнорується. Тобто, особа, може бути зареєстрована суб’єктом господарювання менше зазначеного строку. При цьому, якщо обсяг 300 тис.грн. набереться у першому місяці діяльності, то така особа підлягає обов’язковій реєстрації.
Також слід звернути увагу, на позицію, яку ДПА наводить у листі від 14.02.2011 №4021/7/16-1417: «укладення цивільно-правових угод (договорів) на постачання товарів/послуг в сумі, що перевищує 300 тис. грн., чи наявність наміру у особи здійснювати діяльність, за результатами якої буде перевищено обсяг, визначений пунктом 181.1 статті 181 розділу V Кодексу, не є підставою для реєстрації особи як платника податку на додану вартість».
Обсяг постачання в розмірі 300 тис.грн. має бути досягнуто за рахунок оподатковуваних операцій до яких, згідно розділу V та розділу ХХ ПКУ відносяться операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою, нульовою ставкою, звільнені та тимчасово звільнені від оподаткування. Відповідно, операції, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, для визначення необхідного обсягу постачання не враховуються.
Для постановки на облік платника ПДВ потрібно подати документи до відповідної ДПІ. Готується свідоцтво протягом 10 робочих днів з моменту подачі документів.
Документи, які необхідні для реєстрації платника ПДВ
- копія виписки з ЄДРПОУ;
- копія довідки з управління статистики;
- копія виписки з обігом коштів із банківського рахунку;
- копії паспортів та ідент номерів керівника та бухгалтера (за наявності);
- договорів, актів та/або накладних, що підтверджують обіг коштів.
- підписаної заяви на отримання Свідоцтва платника ПДВ і довіреність на наших працівників.
При зміні юридичної адреси або керівника юридичної особи, для перереєстрації платника ПДВ потрібно надати такі документи:
- Свідоцтво про державну реєстрацію або Виписка з ЄДР (копія);
- Форма 1-ПДВ;
- Довіреність на наших співробітників;
До послуги з реєстрації платника ПДВ включено
- Підготовка та заповнення документів для отримання свідоцтва платника ПДВ;
- Реєстрація у відповідній ДПІ платником податку на додану вартість;
- Отримання свідоцтва патника ПДВ.
Актуальні зразки заяв можна скачати на офіційному порталі Державної фіскальної служби України, в розділі Реєстрація та облік платників.
Звертаю Вашу увагу на те, що подавати заяву на реєстрацію платника ПДВ потрібно з 1 по 10 число кожного місяця. (При отриманні свідоцтва ПДВ перший раз).
Приклад
Період подачі заяви на реєстрацію платником ПДВ | Дата, з якої почне діяти свідоцтво платника ПДВ |
1-10 вересня | 1 жовтня |
11-31 вересня | 1 листопада |
Виїзд фахівця і доставка документів по Києву в офіс безкоштовно!