Як відомо, до 01.01.2017 р. усі неприбуткові організації зобов’язані привести свої установчі документи відповідно до вимог чинного законодавства та подати до податкової інспекції копії документів для включення до нового реєстру. Нагадаємо, відповідна Постанова Кабінету Міністрів України № 440 від 13.07.2016 року набула чинності з 16 липня 2016 року з моменту опублікування її в «Урядовому кур’єрі».
Організації, що не виконають зазначені вимоги, після першого січня 2017 року будуть виключені з реєстру, тобто присвоєна їм ознака неприбутковості буде скасована.
Отже, що робити посадовим особам ОСББ, ЖБК, дачних кооперативів, громадських об’єднань, фондів та інших неприбуткових організацій? Тим паче, часу залишилося не так вже й багато.
Житлово-будівельні кооперативи мають також надати і завірені копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним кооперативом.
Житлово-будівельні кооперативи мають також надати і завірені копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним кооперативом.
Вимоги до житлово-будівельних кооперативів такі ж, як і у пункті 1 та 2.
Первинні організації політичних партій та професійних спілок у реєстраційній заяві обов’язково заповнюють п.1.1. і вказують код згідно з ЄДРПОУ організації вищого рівня. Первинні організації, установчі документи організацій вищого рівня яких оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» обов’язково зазначають це у реєстраційній заяві знаком «х» або «+».
До нашої юридичної компанії «Ділові послуги» сьогодні звертаються представники неприбуткових організацій, переважно Житлово-будівельних кооперативів з проханням допомогти привести їхні установчі документи відповідно до вимог чинного законодавства. Адже проблеми, з якими зіштовхнулися посадові особи цих організацій, пов’язані з тим, що їхні Статути надто застарілі, інколи датовані 70-80 роками. Тож людям важко самим розібратися в сучасному законодавстві та, вважай з чистого аркуша, розробити новий Статут, такий, що відповідав би усім законодавчим вимогам. Тут без фахівців-юристів не обійтися.
У компанії «Ділові послуги» вже достатній досвід та неабиякі напрацювання в питанні удосконалення статутів неприбуткових організацій, і, що не менш важливо, зекономлений час та нерви наших вдячних клієнтів.
Automated page speed optimizations for fast site performance